Jótékony hatások a babákra és szülőkre

 

A csecsemőmasszázsnak negatív hatása nincs, a szeretetteli masszázs olyan természetes, mint az anyatejes táplálás, vagy a természetben a levegő és a víz.                    

  • Egyik legfontosabb kommunikációs eszköz a baba és a szülők között. A baba masszírozása segít nekünk abban, hogy könnyebben megértsük a jelzéseit. Megalapozza az egész életre szóló érzelmi kötődést az anya/apa és a baba között, segít egymás megismerésében, az egymásra hangolódásban, odafigyelésben. Visszaadja a babának a komfortérzést, biztonságot, nyugalmat. Segít a pozitív testérzések megismerésében, örömforrás a babának és a mamának is.
  • Segíti a baba fejlődését, kiegyensúlyozottabb lesz a kicsi fejlődése, súlygyarapodása. Ez különösen jótékony hatás, ha a baba kis súllyal született, mert a masszírozás hatására gyorsabban gyarapszanak, jobban fejlődnek, gyorsan behozzák a lemaradásukat.
  • A baba testi panaszait is csökkenti a masszázs például a pocakfájást, székrekedést, nyugtalanságot, javítja a baba légzését, vérkeringését, anyagcseréjét. 
  • Segíti az idegrendszer fejlődését, stabil idegrendszer kialakítását. A bőr és az idegrendszer a magzati fejlődés során ugyanabból a csíralemezből (ektoderma) alakul ki, ezáltal amikor a baba bőrét masszírozzuk segítjük az idegi kapcsolatok  fejlődését is. Nappal a világ újdonságai iránt érdeklődőbb lesz a baba viselkedése. Akár azt is mondhatjuk, hogy kíváncsibbak a masszírozott babák, ez is annak a következménye, hogy az idegrendszerük stabilan fejlődik, és gyorsabban elsajátítanak dolgokat.
  • Támogatja a mozgásfejlődést, sok esetben előrébb viszi azt illetve a testtudat fejlődését segíti.
  • Bizonyítottan javítja az immunrendszer működését. Laborvizsgálatokkal igazolták, hogy a rendszeresen masszírozott babák immunrendszere átlagosan 30%-al hatékonyabban dolgozik, több ellenanyagot, immunsejtet termel, ezáltal a babák védettebbek a fertőzésekkel szemben.
  • Az allergiás betegségek kialakulásának kockázatát csökkenti a rendszeresen végzett masszázs. Nyugodtabb alvást biztosít a babának.  Az esti rutin részeként, segíti a babát és a szülőket is az alváshoz szükséges nyugodt atmoszféra megteremtéséhez. Csökkenti a bölcsőhalál kockázatát. Megfigyelések alapján elmondható, hogy azokban az országokban ahol rendszeresen masszírozzák a babákat jelentősen alacsonyabb arányban fordul elő a bölcsőhalál. Egyes vélemények szerint a masszázs stabilizálja a kicsi energetikai rendszerét, mely megvédi őt a bölcsőhaláltól.
  • Csökkenti a negatív élmények következményeit, mint például fogzás, oltás, hasfájás, fáradtság, betegség.
  • A masszázzsal megtanítjuk a babát az ellazulás érzésére, ami felnőtt korában is átsegítheti majd a nehéz helyzeteken. Stresszoldó hatással bír mind a babára mind az anyára.
  • A baba masszírozása közben mind a babában, mind az anyában olyan hormonok szabadulnak fel, amik hozzájárulnak a baba és mama közérzetének javításához. A szoptatós anya szervezetében a masszázs közben az oxytocin nevű hormon is felszabadul, ami segíti a méh regenerációját, illetve a tej kiürülését (pontosabban a tej kilövellését) az emlőkből, ezáltal segíti a szoptatást, csökkenti a mell bekeményedését, csomósodását.